Mačety

Cestování džunglí a nepropustné houští vás už nevyvede z míry. Cestu si prosekáte mačetou nebo kukri! Mačeta je nutností na cesty do tropického pralesa a survival v odlehlých končinách. Hodí se skvěle i na zahradu nebo i v našich podmínkách do lesa. Vedle klasických typů mačet  nabízíme. V naší nabídce naleznete taktické mačety. Nabízíme různé typy mačet včetně nepálské mačety Kukri, mačety Barong, Bolo i Latin

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Cena

299750
1299750
Big Kukri tiger
Big Kukri tiger
Momentálně nedostupné
750 Kč
1 999 Kč (–62 %)

khukri nůž, Pevná a houževnatá full-tang konstrukce, pohodlná rukojeť. Součástí nože je hnědá kožená pochva z. Čepel je z ocele 440c, full-tang konstrukce

733
kukri černá
399 Kč
749 Kč (–46 %)

Mačeta z nerezové oceli, v designu kukri. nástroj uzpůsobený k sekání. Čepel zajištěna nýtem + nylonové pouzdro.   

528
Kukri mačeta stříbrná II
399 Kč
799 Kč (–50 %)

Kukri mačeta se širokou čepelí je výborný pracovní nástroj na sekání. Nerezová ocel z ní děla opravdu skvělého pomocníka.

540
Kukri Stříbrná
399 Kč
799 Kč (–50 %)

Mačeta z nerezové oceli, zhotovena v designu kukri. Pádný nástroj uzpůsobený k sekání. Čepel zajištěna nýtem + nylonové pouzdro.   

330
Kukri tiger
Cenová bomba
Kukri tiger
Momentálně nedostupné
379 Kč
799 Kč (–52 %)

khukri nůž, Pevná a houževnatá full-tang konstrukce, pohodlná rukojeť. Součástí nože je černá pochva z nylonu. Čepel je z ocele 440c, full-tang konstrukce

393
Mačeta Gator
Mačeta Gator
Momentálně nedostupné
399 Kč
999 Kč (–60 %)

Velká mačeta pro těžkou práci v terénu či na zahradě, na výpravě či v odlehlém lese.

700
sekáček strand
sekáček strand
Momentálně nedostupné
299 Kč
599 Kč (–50 %)

Sekerka, která je z jednoho kusu oceli a je stavěná tak aby se s ní dalo sekat, krájet a házet. Opravdu robustní pracovní nástroj.

Vyrobena z oceli 2cr13, Sekáček dodáváme s nylonovým pouzdrem v ceně.

375

MAČETA DO DŽUNGLE A DO LESA

Mačety se používají hlavně k prosekávání cesty v hustém porostu. Existují různé druhy těchto sečných zbraní, mačety určené pro pracovní i vojenské využití. Poradíme vám, na co se při výběru mačety zaměřit.

MATERIÁL ČEPELE

Materiál čepele je jeden z nejdůležitějších parametrů, podle kterých se vybírají řezné nástroje. Všechny naše mačety nebo kukri nože jsou z 440c nerez

MATERIÁL RUKOJETI

Bezpečnost při práci je základ. Mačeta by měla mít ergonomicky tvarovanou rukojeť, která dobře padne do ruky a neklouže a to zejména ve ztížených pracovních podmínkách (mokro, deštivo). Pogumovaná rukojeť s drážkami zajistí, že vám nástroj při práci nevyklouzne a neporaníte se. Někdo také upřednostňuje lehké ale velmi pevné rukojeti z kratonu nebo zytelu.

CELKOVÁ DÉLKA

Celková délka vaší nové mačety by měla být zvolena podle způsobu užití, který pro svou mačetu plánujete. Pokud si chcete pořídit mačetu na méně náročnou práci, doporučujeme kompaktní lehké mačety s menší čepelí. Pokud budete mačetu naopak využívat pro náročnou práci, doporučujeme delší a těžší mačetu, se kterou půjde práce lépe od ruky.

CO ZNAMENÁ FULLTANG?

Pojem fulltang znamená, že je čepel protažena až do rukojeti, nástroj tak získá větší pevnost a budete nad ním mít větší kontrolu. Mačety tohoto typu jsou velmi odolné proti zlomení.